Najlepsze wycieczki fakultatywne na Kos

Złota Turcja - Bodrum

wyskocz na sąsiedni ląd

Tureckie Saint Tropez, drugi kraj, najważniejsze atrakcje okolic Bodrum

Zobacz najpiękniejsze miejsca w Turcji

ak blisko i tak daleko zarazem! Turcja to niezwykły kraj, który przyciąga bogactwem swej kultury i historii, ale i nieoczywistych aspektów codzienności. Po około półgodzinnym rejsie będziesz w Bodrum, starożytnym Halikarnassos. Obecnie, dzięki swojej elegancji nazywany jest także nieformalnie „tureckim Saint Tropez”. Chodź, opowiemy Ci o tym! Czekają tu na Ciebie wspaniałe plaże, historyczne zabytki i niezapomniane kulinaria. Poznasz tajemnice tego miejsca i zobaczysz, jak blisko jest odległe!

Kos

Program wycieczki

i przydatne informacje

i przydatne informacje

Program wycieczki

Dokładny czas trwania wycieczki uzależniony jest od charakteru trasy, sytuacji na drodze, pogody, logistyki zbiórki oraz innych zdarzeń, które mogą wpłynąć na przebieg podróży.
WAŻNE: Zanim zarezerwujesz zapoznaj się z zasadami/przepisami wjazdowymi do Turcji  – zwłaszcza w  przypadku podróży z dziećmi/osobami, które nie ukończyły 18 roku życia (dokładne informacje znajdziesz w zakładce “Dzieci” oraz na dole strony pod opisem programu wycieczki).
Jednodniowa wycieczka z Kos do Bodrum wakacje na Kos Grecja

Rejs do Turcji

Wsiądziesz na statek i wyruszysz w około 35 minutowy rejs do Azji, która jest w zasięgu Twojego wzroku. Celem przeprawy promowej będzie miasto Bodrum, niegdysiejsze Halikarnasos. Przygotuj dokument tożsamości – kilka minut na odprawę celną i oficjalnie możemy powiedzieć: Witamy w Azji!

Czas na miejscu:

ok. 30 min

Atrakcje:

Przeprawa promowa

Zabierz ze sobą:

Dokumenty tożsamości niezbędne do odprawy

Inne:

Miej przy sobie ten sam dokument tożsamości (oryginał), który zgłaszałaś do biura Magic Tours. Czas oczekiwania do odprawy uzależniony jest od natężenia ruchu turystycznego w danym dniu.
Wzgorze wiatrakow Bodrum jednodniowe wyceczki z Kos do Bodrum wycieczki po polsku Grecja wakacje w Grecji

Wzgórze wiatraków

Z piękną panoramą okolicy wiatraki te stanowią jedną z najbardziej charakterystycznych i najczęściej fotografowanych atrakcji turystycznych Bodrum. Ich białe ściany kontrastują z błękitem nieba i morza, tworząc malowniczy widok, który zachwyca odwiedzających. O każdej porze dnia wiatraki prezentują się niezwykle urokliwie, ale szczególnie imponują o zachodzie słońca, gdy promienie słoneczne malują niebo w różne odcienie czerwieni i pomarańczy, tworząc niezapomnianą atmosferę. Nie zapomnij zabrać ze sobą aparatu, aby uwiecznić te magiczne chwile i zatrzymać piękno tego miejsca na zawsze.

Czas na miejscu:

ok. 20 min

Atrakcje:

Panorama Bodrum, punkt widokowy

Zabierz ze sobą:

Aparat fotograficzny, nakrycie głowy, krem z filtrem

Inne:

Starozytny teatr Bodrum Wakacje w Grecji jednodniowe wycieczki z Kos do Bodrum wycieczki po polsku

Ruiny antycznego teatru

Zbudowany w IV wieku za czasów króla Mauzolosa, teatr ten stanowi niezwykłe świadectwo bogatej historii Bodrum. Jego architektura zachwyca precyzją wykonania i dbałością o detale, typową dla teatrów z okresu klasycznego. Po latach zapomnienia w 1976 roku rozpoczęto prace renowacyjne mające na celu przywrócenie mu dawnej świetności. Kamienne bloki zostały ostawione wokół teatru, co pozwoliło na jego częściową rekonstrukcję i zabezpieczenie przed dalszym zniszczeniem. Od 2002 roku teatr pełni nową rolę jako scena koncertowa i miejsce organizacji różnorodnych wydarzeń kulturalnych, przyciągając liczne zainteresowanie zarówno mieszkańców, jak i turystów. Dzięki temu odzyskał swoje znaczenie jako centrum życia kulturalnego miasta, łącząc dziedzictwo historyczne z nowoczesnymi przejawami sztuki i rozrywki.

Czas na miejscu:

ok. 10 min

Atrakcje:

Historia i kultura

Zabierz ze sobą:

Aparat fotgraficzny

Inne:

Punkt bez wejścia na teren teatru
Przejazd
Bodrum Turcja wycieczki z Grecji do Turcji

Pomnik Mustafy Kemala Ataturka (przejazd)

Nazywany „Ojcem Turków” bohater narodowy, pierwszy prezydent Republiki Tureckiej, którego reformy w latach 20. i 30. XX w., mające na celu uczynienie z Turcji nowoczesnego europejskiego państwa, całkowicie zmieniły jej obraz na arenie międzynarodowej. Obalił sułtanat kończąc epokę imperium osmańskiego, ograniczył ingerencję islamu w politykę państwa, oczyścił język z arabskich naleciałości, wprowadził ustawę o równości społecznej.

Czas na miejscu:

ok. 5 min.

Atrakcje:

Historia i kultura

Zabierz ze sobą:

Aparat fotograficzny

Inne:

Przejazd
Brama Myndos wycieczki jednodniowe z Grecji do Turcji wycieczki z Kos do Bodrum 1

Brama Myndos

Brama Myndos przy Buyuk Iskender Caddesi stanowi pozostałość po murach obronnych miasta Halikarnas wybudowanych za panowania Mauzolosa. Mury ciągnęły się od portu po wzgórze Goktepe i wzbogacone były o fortece. Ocalała brama powstała ze skalnych bloków, umocniona była trzema wieżami i otoczona fosą. W okolicy zobaczymy również zabytkową nekropolię.

Czas na miejscu:

ok. 20 min.

Atrakcje:

Historia i kultura, opowieści przewodnika

Zabierz ze sobą:

Nakrycia głowy, okulary przeciwsłoneczne, krem z filtrem, aparat fotograficzny

Inne:

Centrum zlota Turcja

Tureckie centrum złota

Odwiedziny w centrum złota to okazja do poznania kultury handlu Turków. Wysokiej jakości wyroby jubilerskie zaciekawić mogą swoją wyjątkowością i sposobem ekspozycji. To prawdziwy raj dla osób lubiących błyskotki! Możesz oglądać, przymierzać, a jak tylko zapragniesz – kupić niepowtarzalną pamiątkę na wiele lat lub prezent dla kogoś bliskiego.

Czas na miejscu:

ok. 30 min.

Atrakcje:

Centrum złota, kultura turecka

Zabierz ze sobą:

Aparat fotograficzny, gotówkę

Inne:

Turecka Kuchnia wycieczki z Kos do Bodrum

Obiad - czas wolny

Turcja to prawdziwy raj dla miłośników kulinariów, gdzie aromatyczne przyprawy i bogactwo smaków spotykają się w wyjątkowych potrawach. Jednym z najbardziej charakterystycznych elementów tureckiej kuchni jest pieczone mięso baranie, które rozpływa się w ustach, nasycone aromatem przypraw i starannie dobranych składników. Podczas podróży po Turcji nie można przegapić okazji do degustacji lokalnych specjałów, które przeniosą Cię w świat intensywnych smaków i zapachów. Dodatkowo, tureckie jedzenie to nie tylko mięso – kuchnia ta oferuje także szeroki wybór pysznych warzyw, świeżych sałatek, aromatycznych zup i wykwintnych deserów, które zachwycą nawet najbardziej wymagających smakoszy. Poznawanie tureckiej kultury poprzez jej kuchnię to niezapomniane doświadczenie, które obudzi zmysły i pozostawi niezatarte wrażenia kulinarne!

Czas na miejscu:

ok 1h.

Atrakcje:

Lokalna kuchnia

Zabierz ze sobą:

Aparat fotograficzny, gotówkę i apetyt 🙂

Inne:

pamiatki z bodrum

Czas na tureckie zakupy!

Wśród straganów i sklepików tętniących życiem możesz wyrównać swoje umiejętności w negocjacji cen z lokalnymi handlarzami. Odkryjesz tu bogactwo orientalnych przypraw, wyjątkowych pamiątek, kolorowych tkanin, ręcznie robionych ubrań i nie tylko, co sprawi, że Twoja wizyta na tutejszym bazarku będzie niezapomnianym doświadczeniem dla zmysłów i portfela. Jeśli nie planujesz zakupów, możesz zanurzyć się w historię i kulturę odwiedzając zamek świętego Piotra, gdzie możesz poszerzyć swoją wiedzę o bogatej przeszłości tego regionu i cieszyć się spektakularnymi widokami na okolicę.

Czas na miejscu:

ok. 1h.

Atrakcje:

Pamiątki z Bodrum

Zabierz ze sobą:

Aparat fotograficzny, wygodne buty, nakrycia głowy, krem z filtrem

Inne:

Magiczny pomysł na czas wolny
Widok z Drona na Bodrum w Turcji

Zamek świętego Piotra (opcja)

Zamek Św. Piotra – najcenniejszy z ocalałych zabytków. Stojącą na cyplu przy porcie twierdzę wznieśli joannici, którzy w poszukiwaniu materiału budowlanego splądrowali mauzoleum. W zabytkowych murach można dostrzec elementy kolumn starożytnej budowli. Joannici przybyli tu w 1402 r. i niemal natychmiast rozpoczęli budowę zamku, ukończonego ostatecznie w 1522 r. Zajęcie wyspy Rodos przez wojsko muzułmańskie pod wodzą Sulejmana Wspaniałego zmusiło rycerzy do opuszczenia twierdzy.

Czas na miejscu:

Dostosuj czas zwiedzania do podanej przez Przewodnika godziny zbiórki na powrotną odprawę paszportową.

Atrakcje:

Historia

Zabierz ze sobą:

Aparat fotograficzny

Inne:

Wejście dodatkowo płatne
Jednodniowa wycieczka z Kos do Bodrum wakacje na Kos Grecja wycieczki po polsku 1

Powrót do Europy

Możesz odwrócić się i jeszcze raz spojrzeć na majestatyczną twierdzę rycerzy maltańskich malującą się na tle miasta. Przed Tobą rejs powrotny, który potrwa około 35 minut. Przygotuj dokument tożsamości – będą Ci potrzebne do odprawy celnej w porcie Kos.

Czas na miejscu:

ok. 30 min.

Atrakcje:

Przeprawa promowa

Zabierz ze sobą:

Wszystko co miałeś ze sobą podczas wycieczki

Inne:

Logo zolw hej szukasz wycieczk na jutro

Hej! Szukasz tej wycieczki na jutro?

Jeśli szukacie tej wycieczki na jutro – a widzicie w harmonogramie naszych wycieczek, że ta impreza jest planowana to napiszcie do nas na What’s App: + 48 607501965 lub zadzwońcie +48784600060; +48 22 22 86015 (to numer naszej centrali i z tego numeru też oddzwaniamy!). Możecie tez śmiało do nas napisać: mail : kos@magictours.pl , na messenger: @KosMagicTours lub Instagram: grecja_magictours może uda się nam spotkać już jutro! 🙂 Zapraszamy!

Czas na miejscu:

Atrakcje:

Zabierz ze sobą:

Inne:

Jeśli też podróżujecie w zgranej ekipie lub chcielibyście taka wycieczkę tylko we własnym gronie to zorganizujemy dla Was taka wycieczkę w każdym wybranym przez Was dniu w opcji private – skontaktujcie się z nami a my wyjaśnimy co i jak!
 
Ważne! Wyjazdy z miejscowości Kefalos oraz Agios Fokas podlegają dodatkowej opłacie za transfer z/na wycieczkę w wysokości 10€/os. (opłata zawiera przejazd dwie strony).
Wyjazdy z tych regionów mogą charakteryzować się wcześniejszą godziną wyjazdu na wycieczkę.
Jak się przygotować?

Na wycieczkę zabierz ze sobą:

 • WAŻNE DOKUMENTY TOŻSAMOŚCI (Oryginał) – te same których dane powiadałeś do biura Magic Tours + jeśli podróżujesz z osobami które nie ukończyły 18 roku życia zabierz wszystkie niezbędne dokumenty pozwalające przekroczyć granice Grecko-Turecką
 • Aparat fotograficzny
 • Nakrycie głowy
 • Wygodne i stabilne obuwie
 • Buty do wody
 • Akcesoria do kąpieli
 • Okulary przeciwsłoneczne
 • Kostium kąpielowy
 • Ręcznik plażowy
 • Krem z filtrem
 • Dokument tożsamości
 • Bilet (umowę) na wycieczkę
 • Gotówkę na obiad i drobne wydatki
 • Suchy prowiant
 • Leki na chorobę lokomocyjną (jeśli zwykle ich używasz)

Na trasie wycieczki dostępne są punkty, w których możesz kupić napoje i przekąski.

Zbiórka

MIEJSCE ZBIÓRKI

 • Informację o dokładnym miejscu zbiórki znajdziesz w podsumowaniu rezerwacji w wiadomości e-mail, którą dostaniesz po założeniu rezerwacji; ta informacja jest też zawsze w umowie.
 • Lokalizację punktu odbioru możesz sprawdzić również na Mapach Google. Link podajemy w trakcie procesu rezerwacji wycieczki na naszej stronie, a także w podsumowaniu rezerwacji, wysyłanym mailowo.
 • Odbiór z miejsca zbiórki (Przejazdy z miejsc zbiórek do portu w Kos realizowane są za pośrednictwem naszego kontrahenta Hellenic Coaches – numer autokaru przesyłamy SMS’em na dzień przed wycieczką).
  Ważne! Wyjazdy z miejscowości Kefalos oraz Agios Fokas podlegają dodatkowej opłacie za transfer z/na wycieczkę w wysokości 10€/os. (opłata zawiera przejazd dwie strony).
  Wyjazdy z tych regionów mogą charakteryzować się wcześniejszą godziną wyjazdu na wycieczkę.

GODZINA ZBIÓRKI

 • Na dzień przed wycieczką, na numer telefonu wskazany podczas rezerwacji, prześlemy Ci wiadomość SMS. Będzie tam informacja o godzinie zbiórki oraz potwierdzenie miejsca, z którego odbierzemy Cię na wycieczkę. Pamiętaj, że godzina zbiórki podawana jest w czasie lokalnym – greckim.
 • Pamiętaj, by w trakcie rezerwacji podać numer telefonu, który będzie aktywny podczas Twojego pobytu w Grecji. Weź pod uwagę, że na greckich wyspach zdarzają się niekiedy problemy z zasięgiem.
 • Prosimy, abyś punktualnie stawił się w wyznaczonym miejscu zbiórki.
 • Dbamy o to, by być na czas i jesteśmy punktualni. Jeśli jednak nie byłoby nas na miejscu dłużej niż 10 minut, to prosimy, abyś niezwłocznie zadzwonił do naszego biura.

JAK NAS ROZPOZNAĆ?

Odbiór z miejsca zbiórki (Przejazdy z miejsc zbiórek do portu w Kos realizowane są za pośrednictwem naszego kontrahenta Hellenic Coaches – numer autokaru przesyłamy SMS’em na dzień przed wycieczką)

Nasi przewodnicy będą czekać na Ciebie w miejscu zbiórki. Są ubrani w koszulki z żółwiem oraz mówią w języku polskim. Jeśli nie masz pewności, czy powinieneś wsiąść do danego środka transportu, zapytaj o to kierowcę lub skontaktuj się z biurem możliwie najszybciej jak to możliwe – najlepiej w obecności kierowcy.

Sprawdź co musisz wiedzieć i zarezerwuj:

Na 7 dni przed dniem wycieczki do Bodrum (Turcja) prześlij na adres biura Magic Tours (kos@magictours.pl) wymagane informacje: Numer i Serię Dowodu Osobistego lub Paszportu oraz jego datę ważności  (dotyczy każdego uczestnika). Podróż do Turcji na podstawie dowodu osobistego możliwa jest wyłącznie w celach turystycznych i tranzytowych, nie dłużej niż 90 dnia w okresie 180 dni). Dokument musi być ważny jeszcze przez minimum 150 dni licząc od dnia pierwszego wjazdu do Turcji (obowiązujące zasady: paszport musi być ważny przez co najmniej 60 dni dłużej niż dozwolony okres pobytu bezwizowego. Oznacza to, że paszport/dowód osobisty w okresie pobytu bezwizowego powinien być ważny jeszcze przez minimum 150 dni, licząc od dnia pierwszego wjazdu do Turcji)

   • Musimy zgłosić wszystkich uczestników do odprawy celnej i wszystkie dane zostaną przesłane do policji portowej  przed datą imprezy.
   • W przypadku podróżowania z dziećmi – wypełniony formularz dla osób przekraczających granicę z dziećmi
   • Obcokrajowcom i osobom nieposiadającym obywatelstwa polskiego zalecamy sprawdzenie obowiązujących ich przepisów i dokumentów wymaganych przy przekraczaniu granicy grecko-albańskiej.
   • Podczas wycieczki należy mieć ze sobą wydruki wszystkich przesłanych wcześniej dokumentów oraz oryginalny aktualny dowód tożsamości/paszport – ten dokument który zgłaszaliście do biura.
   • Posiadaczom paszportów tymczasowych oraz osobom udającym się do Turcji po 2 marca 2020 r. w celu innym niż turystyczny zaleca się wcześniejszy kontakt z Ambasadą Turcji w Warszawie.
    Nie ma ograniczeń w przywozie środków płatniczych do Turcji, przy czym sumy przekraczające 5000 USD należy zgłosić przy wjeździe.
    W przypadku zakupów ilość przywożonych artykułów (ubrania, żywność, sprzęt turystyczny, itp.) nie może wskazywać na ich inne przeznaczenie, niż do celów osobistych.
    Z Turcji nie wolno wywozić przedmiotów o charakterze zabytkowym, historycznym – nawet najmniejszych kawałków starych rzeźb, płaskorzeźb itp. Za próbę ich wywozu grozi kara pozbawienia wolności.
    Więcej informacji o przepisach celnych znajduje się tutaj.
    Jeśli dziecko poniżej 18. roku życia jedzie do Turcji z opiekunem bez jednego lub dwojga prawnych opiekunów, wówczas rodzice lub prawni opiekunowie dziecka zobowiązani są wystawić opiekunowi upoważnienie potwierdzone notarialnie i przetłumaczone na język turecki/angielski przez tłumacza przysięgłego uznawanego przez Ambasadę, a następnie poświadczone w Ambasadzie Turcji.
    Obcokrajowcom i osobom nieposiadającym obywatelstwa polskiego zalecamy sprawdzenie obowiązujących ich przepisów i dokumentów wymaganych przy przekraczaniu granicy grecko-tureckiej.
Rejs
 • Przeprawa promowa z Kos (miasto Kos) do Turcji (Bodrum) realizowana jest statkiem.
 • Przeprawa trwa od ok. 30 minut w jedną stronę, w zależności od rodzaju statku oraz warunków panujących na morzu

Sprawdź co musisz wiedzieć i zarezerwuj:

 • Na 7 dni przed dniem wycieczki do Bodrum (Turcja) prześlij na adres biura Magic Tours (kos@magictours.pl) wymagane informacje: Numer i Serię Dowodu Osobistego lub Paszportu oraz jego datę ważności  (dotyczy każdego uczestnika). Podróż do Turcji na podstawie dowodu osobistego możliwa jest wyłącznie w celach turystycznych i tranzytowych, nie dłużej niż 90 dnia w okresie 180 dni). Dokument musi być ważny jeszcze przez minimum 150 dni licząc od dnia pierwszego wjazdu do Turcji (obowiązujące zasady: paszport musi być ważny przez co najmniej 60 dni dłużej niż dozwolony okres pobytu bezwizowego. Oznacza to, że paszport/dowód osobisty w okresie pobytu bezwizowego powinien być ważny jeszcze przez minimum 150 dni, licząc od dnia pierwszego wjazdu do Turcji)
 • Musimy zgłosić wszystkich uczestników do odprawy celnej i wszystkie dane zostaną przesłane do policji portowej  przed datą imprezy.
 • W przypadku podróżowania z dziećmi – wypełniony formularz dla osób przekraczających granicę z dziećmi
 • Obcokrajowcom i osobom nieposiadającym obywatelstwa polskiego zalecamy sprawdzenie obowiązujących ich przepisów i dokumentów wymaganych przy przekraczaniu granicy grecko-albańskiej.
 • Podczas wycieczki należy mieć ze sobą wydruki wszystkich przesłanych wcześniej dokumentów oraz oryginalny aktualny dowód tożsamości/paszport – ten dokument który zgłaszaliście do biura.
 • Posiadaczom paszportów tymczasowych oraz osobom udającym się do Turcji po 2 marca 2020 r. w celu innym niż turystyczny zaleca się wcześniejszy kontakt z Ambasadą Turcji w Warszawie.
  Nie ma ograniczeń w przywozie środków płatniczych do Turcji, przy czym sumy przekraczające 5000 USD należy zgłosić przy wjeździe.
  W przypadku zakupów ilość przywożonych artykułów (ubrania, żywność, sprzęt turystyczny, itp.) nie może wskazywać na ich inne przeznaczenie, niż do celów osobistych.
  Z Turcji nie wolno wywozić przedmiotów o charakterze zabytkowym, historycznym – nawet najmniejszych kawałków starych rzeźb, płaskorzeźb itp. Za próbę ich wywozu grozi kara pozbawienia wolności.
  Więcej informacji o przepisach celnych znajduje się tutaj.
  Jeśli dziecko poniżej 18. roku życia jedzie do Turcji z opiekunem bez jednego lub dwojga prawnych opiekunów, wówczas rodzice lub prawni opiekunowie dziecka zobowiązani są wystawić opiekunowi upoważnienie potwierdzone notarialnie i przetłumaczone na język turecki/angielski przez tłumacza przysięgłego uznawanego przez Ambasadę, a następnie poświadczone w Ambasadzie Turcji.
  Obcokrajowcom i osobom nieposiadającym obywatelstwa polskiego zalecamy sprawdzenie obowiązujących ich przepisów i dokumentów wymaganych przy przekraczaniu granicy grecko-tureckiej.

ważne:

 • Osoba sprawująca opiekę nad nieletnim (jeden z rodziców, babcia, dziadek, siostra, ciocia, etc.) podczas pobytu w Grecji bez obecności obojga opiekunów prawnych dziecka oraz wyrażająca chęć uczestnictwa w wycieczce do Turcji jest zobowiązana dostarczyć:
  • zaświadczenie w języku polskim oraz angielskim potwierdzające zgodę na przekroczenie granicy podpisaną przez pełnoprawnego opiekuna/opiekunów nieobecnych podczas wycieczki
  • zdjęcie/skan dowodu osobistego lub paszportu prawnego opiekuna/opiekunów dziecka
 • Jeśli jeden z rodziców ma inne nazwisko niż dziecko, należy dostarczyć akt urodzenia dziecka przetłumaczony na język angielski w celu potwierdzenia rodzicielstwa.
 • Wymagane jest również posiadanie zaświadczenia potwierdzającego sytuację, w której:
  • jeden z rodziców nie żyje
  • jeden z rodziców jest pozbawiony władzy rodzicielskiej lub ma tę władzę zawieszoną bądź ograniczoną i jej zakres nie obejmuje podejmowania decyzji w kwestii wyjazdów dziecka za granicę
  • ojcostwo dziecka nie zostało ustalone

Złota Turcja - Bodrum

Cena obejmuje

Obowiązkowe opłaty dodatkowe:

Cena nie obejmuje

Klasyczny

Cena obejmuje

Cena nie obejmuje

Pakiet Magicznych Gwarancji

Zagwarantuj sobie spokój

Inne nasze wycieczki

Udostępnij wycieczkę

Facebook
WhatsApp
Email

Zamknij