Najlepsze wycieczki fakultatywne na Kos

wycieczka test

wyskocz na sąsiedni ląd

trewrwerwerwr

Zobacz najpiękniejsze miejsca w na klorfy

Zobacz Zatokę Wraku (Navagio) z perspektywy klifu i plaży podczas jednej wycieczki. Ciesz się kąpielą w krystalicznych wodach Błękitnych Grot (Blue Caves), poznaj Greków, ich lokalną kuchnię, wina i specjały. Uwolnij wszystkie swoje zmysły, odpocznij, zadbaj o siebie w naturalnym zakyntyjskim SPA, zrób niezapomniane zdjęcia w najlepszych punktach widokowych, poczuj wiatr we włosach podczas rejsów i baw się doskonale od rana do wieczora!

placeholder 2

Program wycieczki

i przydatne informacje

i przydatne informacje

Program wycieczki
Dokładny czas trwania wycieczki uzależniony jest od charakteru trasy, sytuacji na drodze, pogody, logistyki zbiórki oraz innych zdarzeń, które mogą wpłynąć na przebieg podróży.
WAŻNE: Zanim zarezerwujesz zapoznaj się z zasadami/przepisami wjazdowymi do Albanii  – zwłaszcza w  przypadku podróży z dziećmi/osobami, które nie ukończyły 18 roku życia (dokładne informacje znajdziesz w zakładce “Dzieci” oraz na dole strony pod opisem programu wycieczki).
Jednodniowa wycieczka z Kos do Bodrum wakacje na Kos Grecja

Rejs do Turcji

Wsiądziesz na statek i wyruszysz w około 35 minutowy rejs do Azji, która jest w zasięgu Twojego wzroku. Celem przeprawy promowej będzie miasto Bodrum, niegdysiejsze Halikarnasos. Przygotuj dokument tożsamości – kilka minut na odprawę celną i oficjalnie możemy powiedzieć: Witamy w Azji!

Czas na miejscu:

ok. 30 min

Atrakcje:

Przeprawa promowa

Zabierz ze sobą:

Dokumenty tożsamości niezbędne do odprawy

Inne:

Miej przy sobie ten sam dokument tożsamości (oryginał), który zgłaszałaś do biura Magic Tours. Czas oczekiwania do odprawy uzależniony jest od natężenia ruchu turystycznego w danym dniu.
Wzgorze wiatrakow Bodrum jednodniowe wyceczki z Kos do Bodrum wycieczki po polsku Grecja wakacje w Grecji

Wzgórze wiatraków

Z piękną panoramą okolicy wiatraki te stanowią jedną z najbardziej charakterystycznych i najczęściej fotografowanych atrakcji turystycznych Bodrum. Ich białe ściany kontrastują z błękitem nieba i morza, tworząc malowniczy widok, który zachwyca odwiedzających. O każdej porze dnia wiatraki prezentują się niezwykle urokliwie, ale szczególnie imponują o zachodzie słońca, gdy promienie słoneczne malują niebo w różne odcienie czerwieni i pomarańczy, tworząc niezapomnianą atmosferę. Nie zapomnij zabrać ze sobą aparatu, aby uwiecznić te magiczne chwile i zatrzymać piękno tego miejsca na zawsze.

Czas na miejscu:

ok. 20 min

Atrakcje:

Panorama Bodrum, punkt widokowy

Zabierz ze sobą:

Aparat fotograficzny, nakrycie głowy, krem z filtrem

Inne:

Starozytny teatr Bodrum Wakacje w Grecji jednodniowe wycieczki z Kos do Bodrum wycieczki po polsku

Ruiny antycznego teatru

Zbudowany w IV wieku za czasów króla Mauzolosa, teatr ten stanowi niezwykłe świadectwo bogatej historii Bodrum. Jego architektura zachwyca precyzją wykonania i dbałością o detale, typową dla teatrów z okresu klasycznego. Po latach zapomnienia w 1976 roku rozpoczęto prace renowacyjne mające na celu przywrócenie mu dawnej świetności. Kamienne bloki zostały ostawione wokół teatru, co pozwoliło na jego częściową rekonstrukcję i zabezpieczenie przed dalszym zniszczeniem. Od 2002 roku teatr pełni nową rolę jako scena koncertowa i miejsce organizacji różnorodnych wydarzeń kulturalnych, przyciągając liczne zainteresowanie zarówno mieszkańców, jak i turystów. Dzięki temu odzyskał swoje znaczenie jako centrum życia kulturalnego miasta, łącząc dziedzictwo historyczne z nowoczesnymi przejawami sztuki i rozrywki.

Czas na miejscu:

ok. 10 min

Atrakcje:

Historia i kultura

Zabierz ze sobą:

Aparat fotgraficzny

Inne:

Punkt bez wejścia na teren teatru
Przejazd
Bodrum Turcja wycieczki z Grecji do Turcji

Pomnik Mustafy Kemala Ataturka (przejazd)

Nazywany „Ojcem Turków” bohater narodowy, pierwszy prezydent Republiki Tureckiej, którego reformy w latach 20. i 30. XX w., mające na celu uczynienie z Turcji nowoczesnego europejskiego państwa, całkowicie zmieniły jej obraz na arenie międzynarodowej. Obalił sułtanat kończąc epokę imperium osmańskiego, ograniczył ingerencję islamu w politykę państwa, oczyścił język z arabskich naleciałości, wprowadził ustawę o równości społecznej.

Czas na miejscu:

ok. 5 min.

Atrakcje:

Historia i kultura

Zabierz ze sobą:

Aparat fotograficzny

Inne:

Przejazd
Brama Myndos wycieczki jednodniowe z Grecji do Turcji wycieczki z Kos do Bodrum 1

Brama Myndos

Brama Myndos przy Buyuk Iskender Caddesi stanowi pozostałość po murach obronnych miasta Halikarnas wybudowanych za panowania Mauzolosa. Mury ciągnęły się od portu po wzgórze Goktepe i wzbogacone były o fortece. Ocalała brama powstała ze skalnych bloków, umocniona była trzema wieżami i otoczona fosą. W okolicy zobaczymy również zabytkową nekropolię.

Czas na miejscu:

ok. 20 min.

Atrakcje:

Historia i kultura, opowieści przewodnika

Zabierz ze sobą:

Nakrycia głowy, okulary przeciwsłoneczne, krem z filtrem, aparat fotograficzny

Inne:

Centrum zlota Turcja

Tureckie centrum złota

Odwiedziny w centrum złota to okazja do poznania kultury handlu Turków. Wysokiej jakości wyroby jubilerskie zaciekawić mogą swoją wyjątkowością i sposobem ekspozycji. To prawdziwy raj dla osób lubiących błyskotki! Możesz oglądać, przymierzać, a jak tylko zapragniesz – kupić niepowtarzalną pamiątkę na wiele lat lub prezent dla kogoś bliskiego.

Czas na miejscu:

ok. 30 min.

Atrakcje:

Centrum złota, kultura turecka

Zabierz ze sobą:

Aparat fotograficzny, gotówkę

Inne:

Turecka Kuchnia wycieczki z Kos do Bodrum

Obiad - czas wolny

Turcja to prawdziwy raj dla miłośników kulinariów, gdzie aromatyczne przyprawy i bogactwo smaków spotykają się w wyjątkowych potrawach. Jednym z najbardziej charakterystycznych elementów tureckiej kuchni jest pieczone mięso baranie, które rozpływa się w ustach, nasycone aromatem przypraw i starannie dobranych składników. Podczas podróży po Turcji nie można przegapić okazji do degustacji lokalnych specjałów, które przeniosą Cię w świat intensywnych smaków i zapachów. Dodatkowo, tureckie jedzenie to nie tylko mięso – kuchnia ta oferuje także szeroki wybór pysznych warzyw, świeżych sałatek, aromatycznych zup i wykwintnych deserów, które zachwycą nawet najbardziej wymagających smakoszy. Poznawanie tureckiej kultury poprzez jej kuchnię to niezapomniane doświadczenie, które obudzi zmysły i pozostawi niezatarte wrażenia kulinarne!

Czas na miejscu:

ok 1h.

Atrakcje:

Lokalna kuchnia

Zabierz ze sobą:

Aparat fotograficzny, gotówkę i apetyt 🙂

Inne:

pamiatki z bodrum

Czas na tureckie zakupy!

Wśród straganów i sklepików tętniących życiem możesz wyrównać swoje umiejętności w negocjacji cen z lokalnymi handlarzami. Odkryjesz tu bogactwo orientalnych przypraw, wyjątkowych pamiątek, kolorowych tkanin, ręcznie robionych ubrań i nie tylko, co sprawi, że Twoja wizyta na tutejszym bazarku będzie niezapomnianym doświadczeniem dla zmysłów i portfela. Jeśli nie planujesz zakupów, możesz zanurzyć się w historię i kulturę odwiedzając zamek świętego Piotra, gdzie możesz poszerzyć swoją wiedzę o bogatej przeszłości tego regionu i cieszyć się spektakularnymi widokami na okolicę.

Czas na miejscu:

ok. 1h.

Atrakcje:

Pamiątki z Bodrum

Zabierz ze sobą:

Aparat fotograficzny, wygodne buty, nakrycia głowy, krem z filtrem

Inne:

Magiczny pomysł na czas wolny
Widok z Drona na Bodrum w Turcji

Zamek świętego Piotra (opcja)

Zamek Św. Piotra – najcenniejszy z ocalałych zabytków. Stojącą na cyplu przy porcie twierdzę wznieśli joannici, którzy w poszukiwaniu materiału budowlanego splądrowali mauzoleum. W zabytkowych murach można dostrzec elementy kolumn starożytnej budowli. Joannici przybyli tu w 1402 r. i niemal natychmiast rozpoczęli budowę zamku, ukończonego ostatecznie w 1522 r. Zajęcie wyspy Rodos przez wojsko muzułmańskie pod wodzą Sulejmana Wspaniałego zmusiło rycerzy do opuszczenia twierdzy.

Czas na miejscu:

Dostosuj czas zwiedzania do podanej przez Przewodnika godziny zbiórki na powrotną odprawę paszportową.

Atrakcje:

Historia

Zabierz ze sobą:

Aparat fotograficzny

Inne:

Wejście dodatkowo płatne
Jednodniowa wycieczka z Kos do Bodrum wakacje na Kos Grecja wycieczki po polsku 1

Powrót do Europy

Możesz odwrócić się i jeszcze raz spojrzeć na majestatyczną twierdzę rycerzy maltańskich malującą się na tle miasta. Przed Tobą rejs powrotny, który potrwa około 35 minut. Przygotuj dokument tożsamości – będą Ci potrzebne do odprawy celnej w porcie Kos.

Czas na miejscu:

ok. 30 min.

Atrakcje:

Przeprawa promowa

Zabierz ze sobą:

Wszystko co miałeś ze sobą podczas wycieczki

Inne:

Logo zolw hej szukasz wycieczk na jutro

Hej! Szukasz tej wycieczki na jutro?

Jeśli szukacie tej wycieczki na jutro – a widzicie w harmonogramie naszych wycieczek, że ta impreza jest planowana to napiszcie do nas na What’s App: + 48 607501965 lub zadzwońcie +48784600060; +48 22 22 86015 (to numer naszej centrali i z tego numeru też oddzwaniamy!). Możecie tez śmiało do nas napisać: mail : kos@magictours.pl , na messenger: @KosMagicTours lub Instagram: grecja_magictours może uda się nam spotkać już jutro! 🙂 Zapraszamy!

Czas na miejscu:

Atrakcje:

Zabierz ze sobą:

Inne:

Jeśli też podróżujecie w zgranej ekipie lub chcielibyście taka wycieczkę tylko we własnym gronie to zorganizujemy dla Was taka wycieczkę w każdym wybranym przez Was dniu w opcji private – skontaktujcie się z nami a my wyjaśnimy co i jak!
Jak się przygotować?
Na wycieczkę zabierz ze sobą:
 • Aparat fotograficzny
 • Nakrycie głowy
 • Wygodne i stabilne obuwie
 • Buty do wody
 • Akcesoria do kąpieli
 • Okulary przeciwsłoneczne
 • Kostium kąpielowy
 • Ręcznik plażowy
 • Krem z filtrem
 • Dokument tożsamości
 • Bilet (umowę) na wycieczkę
 • Gotówkę na obiad i drobne wydatki
 • Suchy prowiant
 • Leki na chorobę lokomocyjną (jeśli zwykle ich używasz)
Na trasie wycieczki dostępne są punkty, w których możesz kupić napoje i przekąski.
Zbiórka
MIEJSCE ZBIÓRKI
 • Informację o dokładnym miejscu zbiórki znajdziesz w podsumowaniu rezerwacji w wiadomości e-mail, którą dostaniesz po założeniu rezerwacji; ta informacja jest też zawsze w umowie.
 • Lokalizację punktu odbioru możesz sprawdzić również na Mapach Google. Link podajemy w trakcie procesu rezerwacji wycieczki na naszej stronie, a także w podsumowaniu rezerwacji, wysyłanym mailowo.
 • Na wycieczki w wariancie klasycznym i VIP odbierzemy Cię z miejsca zbiórki, wyznaczonego niedaleko Twojego hotelu. W wariancie Super VIP odbieramy Cię bezpośrednio spod hotelu.
GODZINA ZBIÓRKI
 • Na dzień przed wycieczką, na numer telefonu wskazany podczas rezerwacji, prześlemy Ci wiadomość SMS. Będzie tam informacja o godzinie zbiórki oraz potwierdzenie miejsca, z którego odbierzemy Cię na wycieczkę. Pamiętaj, że godzina zbiórki podawana jest w czasie lokalnym – greckim.
 • Pamiętaj, by w trakcie rezerwacji podać numer telefonu, który będzie aktywny podczas Twojego pobytu w Grecji. Weź pod uwagę, że na greckich wyspach zdarzają się niekiedy problemy z zasięgiem.
 • Prosimy, abyś punktualnie stawił się w wyznaczonym miejscu zbiórki.
 • Dbamy o to, by być na czas i jesteśmy punktualni. Jeśli jednak nie byłoby nas na miejscu dłużej niż 10 minut, to prosimy, abyś niezwłocznie zadzwonił do naszego biura.
JAK NAS ROZPOZNAĆ?
Nasze autokary, busy i samochody rozpoznasz po logo Magic Tours z charakterystycznym żółwiem. Za przednią szybą jest zawsze tablica z logo Magic Tours, nazwą firmy oraz nazwą wycieczki. Nasi przewodnicy będą czekać na Ciebie w miejscu zbiórki. Są ubrani w koszulki z żółwiem oraz mówią w języku polskim. Jeśli nie masz pewności, czy powinieneś wsiąść do danego środka transportu, zapytaj o to kierowcę lub przewodnika.
Dzieci
 • Wycieczka Mix Północ jest odpowiednia dla rodzin z dziećmi. Program zwiedzania jest bardzo różnorodny i z powodzeniem uczestniczą w nim nawet najmłodsze pociechy. W wariancie klasycznym, poza przewodnikiem, w wycieczce bierze udział także Magiczny Animator, który troszczy się, by zapewnić dzieciakom moc atrakcji!
 • Przejazdy między punktami programu nie są zbyt długie. W ciągu dnia jest czas na plażowanie w dwóch miejscach (po około godzinie w każdym miejscu), a także rejs łodzią (ok 45-50 minut w jedną stronę), który także jest dużą atrakcją dla najmłodszych. Przewidziany jest także czas wolny na obiad w tawernie oraz inne degustacje i przystanki. Podczas przerw w wielu miejscach jest możliwość skorzystania z toalet.
 • W trakcie naszych wycieczek raczej nie sprawdzą się wózki dziecięce. Zdecydowanie bardziej przydadzą się składane spacerówki, chusty, nosidełka itp.
 • Spędzając wakacje w Grecji z dziećmi, pamiętaj, że najmłodsi są bardziej wrażliwi na wysokie temperatury i działanie promieni słonecznych. Koniecznie zadbaj o nakrycia głowy i kremy z filtrem dla Twoich pociech, a także, by piły dużo wody.
 • Jeśli wiesz, że Twoje dziecko cierpi na chorobę lokomocyjną, przed wycieczką zaopatrz się w potrzebne leki, a także zadbaj. Posiłki dziecka powinny być lekkostrawne. Unikaj produktów mlecznych, słodkich napojów i innych produktów, które mogą wpłynąć na złe samopoczucie dziecka.
Rejs
 • W wariancie klasycznym Mix Północ w cenę wycieczki wliczony jest jeden rejs do Zatoki Wraku (plażowanie) i Błękitnych Grot (kąpiel). Realizowany jest łodzią (do 80 osób), która nie wpływa do wnętrza grot.
 • W wariancie VIP i Super VIP w cenę wycieczki wliczone są dwa oddzielne rejsy:
  • do Błękitnych Grot – realizowany łódką (VIP) lub motorówką (Super VIP), które wpływają do wnętrza grot. Przy grotach zwykle jest też krótki przystanek kąpielowy dla chętnych.
  mix polnoc VIP lodka Blekit
  •  do Zatoki Wraku – realizowany łodzią (na ok. 65 osób), z kąpielami i plażowaniem w Zatoce Wraku. W ramach samego rejsu (ok. 25 minut) możliwe jest połączenie kilku grup wycieczkowych Magic Tours VIP lub Super VIP.
  mix polnoc VIP Super VIP lodz Zatoka Wraku
 • Realizacja rejsów i przystanków kąpielowych uzależniona jest od warunków pogodowych, stanu morza (wysokości fal), a także decyzji kapitana. O ruchu turystycznym na morzu decyduje Urząd Morski na Zakynthos.
 • Jeśli podczas wycieczki ze względu na warunki pogodowe rejs do Zatoki Wraku nie zostanie zrealizowany, uczestnicy wszystkich opcji zwiedzania, bez żadnych dodatkowych kosztów mogą skorzystać z rejsu zastępczego w innym terminie (tj. w najbliższym możliwym, wyznaczonym przez nas dniu, podczas którego pogoda i warunki logistyczne umożliwią realizację rejsu). Koszty ponownego transferu z/do portu pokrywa Magic Tours. Jesteśmy jedynym biurem na wyspie oferującym turystom takie rozwiązanie.
 • Uczestnictwo w rejsach nie jest obowiązkowe. Jeśli nie chcesz brać w nim udziału, możesz pozostać w porcie na czas trwania rejsu. Poinformuj o tym wcześniej swojego przewodnika.
 • Jeśli rezygnujesz z udziału w rejsie, możesz otrzymać zwrot kosztów biletu za rejs, będący częścią wycieczki.

Nie wiesz którą wersję wybrać? Sprawdź różnice programowe

Klasyczny

Cena obejmuje

Cena nie obejmuje

Klasyczny

Cena obejmuje

Cena nie obejmuje

Klasyczny

Cena obejmuje

Cena nie obejmuje

Pakiet Magicznych Gwarancji

Zagwarantuj sobie spokój

Inne nasze wycieczki

Udostępnij wycieczkę

Facebook
WhatsApp
Email

Zamknij